NASA a další kosmické agentury z celého světa opět posílají vědce zpět na Měsíc, aby zjistili, kde přesně se na Měsíci schovávají životně důležité zásobárny vody.
Ví se, že Měsíc má nemalé zásoby vody, a předpokládáme, že bude možné zpracovat lunární regolit - horní vrstvu materiálu na Měsíci.
Studie provedená vědci z University of California, kreslí paralely mezi Měsícem a Merkurem. Sonda, která cestovala na povrch Merkuru a narazila tam , odhalila přítomnost ledu v kráterech, které jsou ve stínu Slunce.
Merkur a Měsíc se v mnoha ohledech liší, ale oba mají silně kráterové povrchy. Zjistit, které krátery skrývají zásoby ledu, by mohlo znít jako nemožné, ale porovnáním poměru hloubky k průměru u kráterů naplněných ledem na Merkuru a kráterů na Měsíci Země mohou vědci odhadovat, které krátery jsou mělčí a které hlubší. Ty mělčí by byly pravděpodobně ty, kteřé drží zásoby ledu.
Teoreticky mnoho stínovaných kráterů na Měsíci pravděpodobně udrží miliony tun ledu, což by se mohlo hodit pro budoucí Měsíční mise. Ve skutečnosti je však přeměna tohoto ledu na použitelný zdroj pro kosmické cestovatele stále problémem k řešení.